ΕΡΕΥΝΕΣ - ΜΕΛΕΤΕΣ

Νέα έκδοση (2022) - Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ: ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΤΟΥ ΘΕΣΜΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (επιστ. επιμέλεια Κ. Σπανού)
Τα κεφάλαια του τόμου αποτελούν κατά κύριο λόγο την ολοκληρωμένη μορφή εισηγήσεων που  παρουσιάστηκαν στο συνέδριο που διοργάνωσε το Εργαστήριο Διοικητικών Επιστημών του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στις 12-13 Δεκεμβρίου του 2019 (βλ. https://www.pspa.uoa.gr/ereyna/ergastirio_dioikitikon_epistimon/epistimonikes_ekdiloseis/8o_synedrio_dioikitikon_epistimon/)

ΕξώφυλλοΠεριεχόμενα

2021-2022 - Το Εργαστήριο Διοικητικών Επιστημών συμμετέχει στο Ερευνητικό Πρόγραμμα με τίτλο «Ποιος συμβουλεύει τι, πότε και πώς; Ικανότητα ανάλυσης πολιτικής και επιπτώσεις της στη χάραξη πολιτικής». Πρόκειται για συγκριτική έρευνα που καλύπτει τις Νοτιοευρωπαϊκές χώρες και συντονίζεται από συνεργασία Ιταλικών Πανεπιστημίων  με συντονιστή τον καθηγητή Giliberto Capano (Dipartimento di Scienze Politiche e Sociali, Alma Mater Studiorum – Università di Bologna), σε συνεργασία με την Εθνική Σχολή Διοίκησης της Ιταλίας.

9/2004 - Π. Γ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΙ ΑΓΛΑΪΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ"
"Έρευνα βελτίωσης της απόδοσης του ανθρώπινου δυναμικού και του νοσοκομείου"

Εκπονηθείσα Μελέτη

9/2003-5/2004 - ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ