ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΝΕΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Πρόσκληση εγγραφής στο νέο πληροφοριακό σύστημα του Γραφείου Διασύνδεσης του ΕΚΠΑ

Αγαπητές Φοιτήτριες, αγαπητοί Φοιτητές του ΕΚΠΑ,

Σας προσκαλούμε να εγγραφείτε στο νέο Πληροφοριακό Σύστημα του Γραφείου Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου μας για να έχετε συνεχή πρόσβαση σε υπηρεσίες συμβουλευτικής, επαγγελματικού προσανατολισμού και πληροφόρησης για την αγορά εργασίας.

Η διαδικασία εγγραφής είναι απλή και δεν απαιτεί παραπάνω από μερικά λεπτά.  Περιλαμβάνει τα εξής βήματα:

1. Επισκέπτεστε το σύνδεσμο https://career.uoa.gr/, και επιλέγετε  επάνω δεξιά την επιλογή «Είσοδος»
  2. Στη συνέχεια επιλέγετε «Φοιτητές /Μέλη ΔΕΠ» και στη συνέχεια «Είσοδος»
  3. Συνδέεστε με τα στοιχεία του Ιδρυματικού σας Λογαριασμού και η εγγραφή σας έχει ολοκληρωθεί.

Μετά την εγγραφή σας θα είστε σε θέση να:

• Λαμβάνετε συνεχή ενημέρωση για επιμορφωτικές δράσεις, σεμινάρια και εργαστήρια που αφορούν την ανάπτυξη δεξιοτήτων απαραίτητων στην αγορά εργασίας,
  • Έχετε πρόσβαση σε εξατομικευμένες υπηρεσίες συμβουλευτικής  (σύνταξη βιογραφικού σημειώματος, προετοιμασία συνέντευξης κ.α. ),
  • Ενημερώνεστε για ευκαιρίες απασχόλησης και προσφερόμενες θέσεις εργασίας στον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα,
  • Εγγράφεστε σε  εκδηλώσεις που θα σας φέρουν σε επαφή με επιχειρήσεις και οργανισμούς για εύρεση εργασίας (π.χ. Ημέρες Καριέρας)
  • Έχετε πρόσβαση σε ενημερωτικό υλικό και χρήσιμους οδηγούς για τα επόμενα βήματα  ύστερα από την αποφοίτηση σας.

Αν χρειαστείτε οποιαδήποτε βοήθεια για την εγγραφή σας στο πληροφοριακό σύστημα του Γραφείου Διασύνδεσης, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Κωνσταντίνο Αλβέρτο Στέλεχος Πληροφορικής του Γραφείου μας  στέλνοντας μήνυμα στην ηλεκτρονική του διεύθυνση alvertosk[at]di.uoa[dot]gr .

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση για τις υπηρεσίες του Γραφείου Διασύνδεσης ΕΚΠΑ, μπορείτε να επικοινωνείτε με τα διοικητικά στελέχη του Γραφείου, Βικτώρια Κασβίκη (τηλ. 2103689686) και Ματθαίο Παντουβάκη (τηλ. 2103689683) ή να αποστείλετε μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Γραφείου Διασύνδεσης career[at]uoa[dot]gr

Με εκτίμηση,

Καθηγητής Δημήτριος Καραδήμας