ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ CIVIS, ΑΚ. ΕΤΟΣ 2024/2025

1. Ραφαηλία Γιαννιώτη, χειμερινό εξάμηνο, UniversityofBucharest.
  2. Γεώργιος Βούλγαρης, χειμερινό εξάμηνο, UniversityofBucharest.
  3. Στυλιανή Σπανού, χειμερινό εξάμηνο, Sapienza, ROMA.
  4. Μαρία Ντάνι, χειμερινό και εαρινό εξάμηνο, Université deLausanne.
  5. ΑθανασίαΤόλη, εαρινόεξάμηνο, Universidad Autonoma de Madrid.

Οι φοιτητές καλούνται να επικοινωνήσουν με τους διδάσκοντες του Τμήματος ώστε να εξασφαλίσουν τη σύμφωνη γνώμη τους αναφορικώς με την αντιστοίχηση των μαθημάτων τα οποία θα αναγραφούν στο LearningAgreementπου θα κληθούν να συμπληρώσουν και να αποστείλουν στην κα. Αθανασοπούλου για έλεγχο. Για αυτό το σκοπό καλούνται να αποστέλουν στους διδάσκοντες την περιγραφή των μαθημάτων του πανεπιστημίου της αλλοδαπής που ενδιαφέρονται να αντιστοιχίσουν και να αναφέρουν τον αριθμό των πιστωτικών μονάδων αυτών. Σε περίπτωση που οι πιστωτικές μονάδες είναι λιγότερες των 5 απαιτείται, για να είναι δυνατή η αντιστοίχηση, η συγγραφή μίας σύντομης εργασίας μετά από συνεννόηση με τον διδάσκοντα, ή εξέταση με άλλον τρόπο που κρίνει ο διδάσκων. Οι φοιτητές δύνανται να αντιστοιχίσουν μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων τα οποία δεν τα έχουν περάσει αλλά και προσεχών εξαμήνων. Για οποιεσδήποτε απορίες ακαδημαίκής φύσεως οι φοιτητές μπορούν να επικοινωνούν με την κα. Αθανασοπούλου (ekaviath@yahoo.gr)

Οι επιλεχθέντες/είσες φοιτητές/τριες θα ενημερωθούν από το Τμήμα Ευρωπαϊκών και Διεθνών Σχέσεων ΕΚΠΑ για τα επόμενα βήματα της διαδικασίας, εντός του Φεβρουαρίου