ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ Α.Ε. 2021-22

Χθες Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου το Κεντρικό Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του ΕΚΠΑ ενημέρωσε όλα τα Τμήματα του Ιδρύματος ότι αλλάζει η διαδικασία υποβολής αιτήσεων για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης για το α.ε. 2021-22.

Σύμφωνα με τη νέα διαδικασία, εφεξής όλοι οι φοιτητές όλων των Τμημάτων του ΕΚΠΑ υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής και τα συνοδευτικά έγγραφα στο κεντρικό ηλεκτρονικό πρωτόκολλο του ΕΚΠΑ.

Συνεπώς όσοι κατέθεσαν αίτηση τις προηγούμενες εβδομάδες, θα κληθούν να επαναλάβουν τη διαδικασία αποστέλλοντας ηλεκτρονικά την αίτηση και τα συνοδευτικά έγγραφα στο κεντρικό ηλεκτρονικό πρωτόκολλο του ΕΚΠΑ.

Οι αιτήσεις που ήδη αποσταλεί έχουν προωθηθεί και υπάρχουν στη Γραμματεία του Τμήματος ενώ όλες έχουν λάβει αριθμό Πρωτοκόλλου, ωστόσο δυστυχώς θα χρειαστεί οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν εκ νέου την αίτηση τους στο ηλεκτρονικό πρωτόκολλο του ΕΚΠΑ.

Η νέα πρόσκληση που θα αναρτηθεί σήμερα στην ιστοσελίδα του Τμήματος παρέχει όλες τις απαιτούμενες οδηγίες, τον σύνδεσμο στον οποίο πρέπει να αναρτήσετε την αίτηση σας καθώς και περιθώριο 20 ημερών για να πραγματοποιήσετε αυτή τη διαδικασία η οποία κρατάει δύο λεπτά.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν και οι φοιτητές που δεν κατέθεσαν αίτηση στο προηγούμενο διάστημα.

Ζ. Λιαλιούτη, Επ. Καθηγήτρια

Ε.Υ. Πρακτικής Άσκησης Τμ. ΠΕΔΔ